Fotogalerie Fotogalerie seminářů Pro registrované partnery Nápověda Úvodní stránkaStrategické dokumenty

 

Hodnocení projektu
Vzdělávání DVPP
O projektu
Adresáře partnerů
Formuláře ke stažení
KontaktyKampanělinezbytek


Konference projektu IQ INDUSTRY Autor: Vzdělávací agentura Kroměříž
 

Vzdělávací agentura Kroměříž, s.r.o. v odborné spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvem práce a sociálních věcí, Ministerstvem průmyslu a obchodu, Ministerstvem životního prostředí, Asociaci krajů ČR a Sdružením automobilového průmyslu pod osobními záštitami ministra školství, mládeže a tělovýchovy Mgr. Josefa Dobeše, hejtmana Pardubického kraje a místopředsedu Asociace krajů ČR Mgr. Radko Martínka, prezidenta Sdružení automobilového průmyslu Ing. Martina Jahna, viceprezidenta Svazu průmyslu a dopravy Ing. Pavla Juříčka pořádali konferenci projektu IQ INDUSTRY


SPOLEČNÝM CÍLEM KONFERENCE BYLO:
1. PODPOŘIT ROZVOJ PARTNERSKÉ ZÁKLADNY VZÁJEMNĚ SE PODPORUJÍCÍCH STŘEDNÍCH ŠKOL, FIREM A ÚŘADŮ PRÁCE V OBLASTI TECHNICKÝCH POVOLÁNÍ.

2. PODPOŘIT ÚSILÍ VEŘEJNÉ SPRÁVY, ZŘIZOVATELŮ ŠKOL A MINISTERSTEV O PROSAZENÍ REFORMY ČESKÉHO STŘEDNÍHO ŠKOLSTVÍ V SOULADU S GLOBALIZAČNÍM VÝVOJEM A DLOUHODOBÝMI POTŘEBAMI PRŮMYSLU NA KVALIFIKACI A POČTY ABSOLVENTŮ STŘEDNÍCH TECHNICKÝCH ŠKOL.

Komu byla (zejména) určena konference IQ INDUSTRY:

Sociálním partnerům projektu IQ Industry:
Představitelům Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstva práce a sociálních věcí, zástupců ÚP ČR, Ministerstva průmyslu a obchodu, samosprávných krajů, Svazu průmyslu a dopravy a dalším odborníkům na LZ.

Strategickým partnerům projektu IQ Industry:
Nejvyšším představitelům průmyslových firem a jejich odborníkům zapojených do výuky učitelů, ředitelům odborných škol a jejich učitelům odborných předmětů a praktického vyučování, ředitelům kontaktních pracovišť, a krajských poboček ÚP ĆR, kariérovým poradcům a dalším odborníkům na technické školství ČR.

HLAVNÍM CÍLEM KONFERENCE BYLO:
Vyhodnotit plnění klíčových aktivit projektu IQ Industry a jeho očekávaný přínos k podpoře odborného školství, a to v situaci nepříznivého populačního vývoje 15letých a hrozby dlouhodobé dysfunkce trhu práce neuspokojivou nabídkou absolventů technických oborů vzdělání. Posoudit výsledky spolupráce veřejné správy a Sdružení automobilového průmyslu a přijat opatření k efektivnímu náboru do prvních ročníku odborných škol a změně postojů občanské i odborné veřejnosti k tomuto sektoru školství. Dohodnout způsob oslovení dalších průmyslových firem v regionech a vyšší míru zapojení průmyslu k podpoře jeho sektoru školství.
PŘEDPOKLÁDANÁ ÚČAST: 200 delegátů


PROGRAM KONFERENCE:

1. den konference IQ INDUSTRY čtvrtek 22. září 2011

2. den konference - workshop, pátek 23. září 2011


vloženo:16.8.2011