Fotogalerie Fotogalerie seminářů Pro registrované partnery Nápověda Úvodní stránkaStrategické dokumenty

 

Hodnocení projektu
Vzdělávání DVPP
O projektu
Adresáře partnerů
Formuláře ke stažení
KontaktyKampanělinezbytek


AUTA NÁS BAVÍ
 

Kampaň a projekt Auta nás baví

Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP) se v rámci jedné ze svých priorit snaží již třetím rokem propagovat technické vzdělání u žáků, rodičů i jejich pedagogů. Pro tuto naši snahu máme vytvořen web portál Auta nás baví (www.autanasbavi.cz), kde žáci, ale i jejich rodiče najdou vždy na počátku školního roku především aktualizovaný seznam technický oborů, které jsou v daném roce otevřeny na středních školách.
Jsou zde i kontakty na firmy, jako potenciální zaměstnavatele. Vedle těchto základních informací chceme uvádět i více novinek z oboru, rady odborníků, dny otevřených dveří a detailní přehled o každém technickém oboru, který lze v ČR studovat.
Od členských firem AutoSAP vítáme jakékoli přispění pro web Auta nás baví, ale i mediální podporu projektu.

Čím vším mohou firmy přispívat, aby měl projekt skutečně smysl a zaujal:

• Informace o firmě, které mohou zaujmout studenty - dlouhodobá finanční stabilita – obor, který stojí za to; potenciál získání práce – ukázky zaměstnanosti (grafy, křivky růstu); co se u vás děje – nové typy výrobků, nové technologie; rady odborníků apod.
• Videa a fotografie – z výroby, z vašich akcí.
• Pozvánky na Dny otevřených dveří.
• Jakákoli další motivace – příběhy zaměstnanců, kteří se „vypracovali“ na vyšší pozice (možnosti kariérního růstu).

V letošním roce je navíc připravena podpora na Facebooku. Protože Facebook musí tzv. žít, vítáme především pozvánky na akce, fotky a videa, která zaujmou žáky 9. tříd, ale i již stávající studenty středních škol.

Projekt „AUTA NÁS BAVÍ“ v nové vylepšené podobě

Praha, 15. prosince 2010 - Projekt „Auta nás baví“ Sdružení automobilového průmyslu se zaměřením na podporu technického vzdělávání prošel řadou změn a ve školním roce 2010/ 2011 se představuje v nové, modernější podobě.

Nový vzhled webu Auta nás baví

Projekt Auta nás baví je dlouhodobě zaměřen na podporu technických oborů a žákům devátých tříd, kteří se rozhodují o své budoucnosti, přináší každoročně především aktualizovanou databázi technických oborů na středních školách a učebních oborech.
Stěžejním komunikačním zdrojem jsou webové stránky www.autanasbavi.cz, které prošly výrazným re-designem a v letošním roce dostaly novou, modernější podobu. Nově byla vytvořena i rubrika pro Učitele a rodiče, kde budou umístěny relevantní informace pro pedagogy a rodiče, kteří spolurozhodují o budoucnosti svých dětí. Pro děti zde nově vznikla např. videogalerie a samozřejmě nechybí přehled Dnů otevřených dveří či rady odborníků.

Auta nás baví na Facebooku

Nejen žáci devátých tříd, ale všichni milovníci aut a technických oborů se mohou stát nově fanoušky projektu Auta nás baví na Facebooku.
Na fanoušky zde čeká řada videí, fotogalerie známých automobilek nebo pozvánky na Dny otevřených dveří.

Proč technický obor?

Protože i v této nelehké době, kdy je slovo krize skloňováno ve všech směrech, nabízí automobilový průmysl a celkově technické obory poměrně stabilní zaměstnání s neustále rostoucí průměrnou mzdou. Průměrná hrubá měsíční mzda zaměstnanců členských firem AutoSAP dosáhla v 1. pololetí roku 2010 výše 27 613 Kč, což je o 5,01 % (o 1 318 Kč) více než tomu bylo za celý rok 2009.
Není to však jen mzda, ale i fakt, že se nacházíme v době technologického rozvoje a obory s technickým zaměřením budou stále více volat po řadách odborníků.
„Nejen nadprůměrné a meziročně rostoucí výdělky v automobilovém průmyslu, ale i okamžité uplatnění v průmyslových oborech s další perspektivou růstu, to jsou nejsilnější důvody, proč studovat technické obory“, dodává ředitel sekretariátu AutoSAP a člen Akreditační komise pro vyšší odborné vzdělávání MŠMT Antonín Šípek.

Více se dozvíte na www.autanasbavi.cz nebo na emailu: info@autanasbavi.cz.